Czwartek, 13 czerwca 2024

Mija 8 lat rządów PO w Żyrardowie

Oceń ten artykuł
(18 głosów)
Radio Żyrardów
Strona: plus.google.com/103849062826323714658 Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

5 komentarzy

 • Link do komentarza pikuś mały piątek, 12 wrzesień 2014 21:18 napisane przez pikuś mały

  Pan Jerzy Jankowski jest dobrym obserwatorem żyrardowskiego bajorka, natomiast komentarze są tragiczne.
  Zamiast dyskutować nad meritum -autorzy zajmują się pyskówką.
  Nikt nie zadaje pytań merytorycznych np. dlaczego niegdyś uprzemysłowiony Żyrardow traci w rankingach Rzeczpospolitej wobec Grodziska Maz. Błonia, Mszczonowa,dlaczego młodzi wykształceni mieszkańcy Żyrardowa muszą szukać pracy w Warszawie, dlaczego w Żyrardowie nie powstało przedsiębiorstwo nowych technologii- natomiast wybudowano kilkanaście marketów,dlaczego nie stworzono
  nowoczesnej strefy przemysłowej, dlaczego dopuszczono do 60 mln. zadłużenia miasta itd, itd.

 • Link do komentarza Leon Zawodowiec czwartek, 11 wrzesień 2014 22:01 napisane przez Leon Zawodowiec

  Panie Sebastianie jest pan pieniaczem. Pan nie rozumie tego co Pan czyta i jak sądzę nie rozumie Pan też tego co pisze. Ciut ci podpowiem Sebastianie, będziesz miał łatwiej zrozumieć co napisane. Uważam, że powinieneś choć raz pójść na sesję rady tam dowiesz się, że przez podniesienie ręki podejmuje się decyzje. To taki stary demokratyczny zwyczaj. Musisz też wiedzieć, że większość to liczba 1/2 rady +1. Zrozum, że radny sam w pojedynkę nie może nic. Lepiej, jest narażony na różne naciski. Czy zdajesz sobie sprawę, że ten radny w pojedynkę, a nawet w grupie opozycyjnej nie może nic, nawet zmusić prezydenta do udostępnienia dokumentów, które powinny być dla nich dostępne, takich przykładów jest wiele. Albo nie chcesz tego zrozumieć bo nie masz pojęcia co piszesz, albo jesteś mało inteligentny. Piszesz Sebastianie, że: „A koryto w moim przekonaniu będzie korytem i moich poglądów nie zmienię, a dla takich osób Leonku jak Ty może być to problem, wkurza Ciebie, że ktoś ma inne zdanie.”
  Sebastianie koryto to symbol bezpośredniego dostępu do żarcia. Więc w tym zrozumieniu to właśnie prezydent Wilk, Obłękowski i caryca Beata Rusinowska jest przy żłobie i dopuszcza do niego tych radnych, którzy właśnie są u żłobu, czyli Żyrardowska PO.
  Jak zrozumiesz to co powyżej, będę mógł wyjaśnić Ci Sebastianie sprawę wiaduktu, lecz po twoim tekście mam wielkie wątpliwości, czy uda ci się zrozumieć w czym problem?
  Leon Zawodowiec

 • Link do komentarza Sebastian czwartek, 11 wrzesień 2014 08:27 napisane przez Sebastian

  Panie Leonie partaczu bo na zawodowca to raczej Pan się nie kwalifikuje. Musi się Pan nauczyć czytać ze zrozumieniem, czyli wrócić do czasów szkoły podstawowej. No przykre to jest, ale co poradzić. Piszesz Leonie „każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii”, ale rozumiem, że te prawo ma radny Jerzy Jankowski, a nie ja? No dobrze, rozumiem nie jest to dla mnie problem. W pierwszym zdaniu podkreśliłem, że w większości argumentów zgadzam się z autorem artykułu. Ale Ty Leonie nie wiem czemu zrobiłeś ze mnie bojownika żyrardowskiej PO i Andrzeja Wilka. Dziwnie, rozumiem, że można być nerwowym, ale rozumu trochę trzeba mieć. Uważam, że radny Jerzy Jankowski powinien ocenić najpierw swoją prace w radzie, a dopiero prezydenta. A koryto w moim przekonaniu będzie korytem i moich poglądów nie zmienię, a dla takich osób Leonku jak Ty może być to problem, wkurza Ciebie, że ktoś ma inne zdanie. A kwestia wiaduktu (o rany). Oceń siebie by ocenić kogoś innego. Droga tam rzeczywiście jest, ale ma ona status prywatnej i służy dojazdowi do posesji wójta gminy Jaktorów (płatnika radnego Jerzego Jankowskiego z racji bycia nauczycielem w gminnej szkole w Międzyborowie). Gdybyś miał wiedzę Leonie, ale niestety musiałbyś włożyć w to trochę trudu to wiedziałbyś, że plan nie zakładał użycia tej drogi (gdyby tak było w moim komentarzu niebyło by, żadnej wzmianki o tym). W planach było przepuszczenie trasy przez jeden dom, który stoi na granicy Międzyborów-Żyrardów, kawałek wydm i puszczenie trasy przez aleje Wyzwolenia i Okulickiego (dokładnie Ci nie powiem, bo rzadko bywam w tej dzielnicy, ale proponuje przejść się Tobie tam, bo w ogóle nie wiesz o czym piszesz).

  Tak, że tyle mam do powiedzenia w tym temacie. Leonie mniej stresów i mam nadzieję, że niedługo zmądrzejesz. A i na koniec powiem Ci, że osobiście do radnego Jerzego Jankowskiego nic nie mam.

 • Link do komentarza Leon zawodowiec piątek, 05 wrzesień 2014 10:39 napisane przez Leon zawodowiec

  Panie Sebastianie nie jestem radnym Jerzym Jankowskim, ale chciałbym zwrócić uwagę, że każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii. W większości argumenty przez Pana podane nie są argumentami tylko zwyczajowo tekstem bez wiedzy i merytorycznego podejścia do tematu. Tak po prostu piszesz pan głupoty!
  Musisz pan wiedzieć, że to prezydent kupuje radę, jeśli nie ma większości, a Andrzej Wilk i Beata Rusinowska większość w radzie miała 7 lat. To powinieneś wiedzieć, jeśli choć trochę się interesujesz lokalną polityką. Jeśli piszesz o korycie to chyba widzisz różnicę między pensją Andrzeja Wilka i Grzegorza Obłękowskiego i Beaty Rusinowskiej ci pierwsi zarabiają po 15 tysięcy złoty miesięcznie, a dieta radnego to kilka stówek. Rada Miasta bierze odpowiedzialność za sytuację w mieście, a w szczególności ci, którzy byli po stronie prezydentów Wilka i Obłękowskiego i szarej eminencji pani poseł Beaty Rusinowskiej. Z tego, co wiem pan Jankowski jest od samego początku radnym opozycyjnym i to tym, który najbardziej piętnuje głupotę nie tylko tej rady z PO, ale całego prezydium. I to ich wkurza, a ty Sebastianie jesteś tego przykładem.

  Jeszcze jedno, pana podejście do budowy wiaduktu na granicy Żyrardowa i Międzyborowa, świadczy o Pana żałosnej głupocie pisząc, że: wyobraża sobie Pan puszczenie dużego ruchu ulicznego przez tzw. lasek międzyborowski i teren wydm? Ja sobie wyobrażam, bo nie wiem czy pan wie, ale tam droga kawałek dalej istnieje od zawsze i nikomu nie przeszkadza.

  Co do Jacka Czubaka to właśnie jest to odpowiedź na pana pierwszą część tekstu? Ale pewnie pan tego nie zrozumie, więc pozostaje mi tylko współczuć.

  Leon zawodowiec

 • Link do komentarza Sebastian czwartek, 04 wrzesień 2014 18:41 napisane przez Sebastian

  Każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii i w większości argumenty przez Pana podane są słuszne. Pan ma negatywne zdanie o prezydencie, a ja o Radzie Miasta = zbiorze zakompleksionych kmiotków z Żyrardowa, którzy przy małym poparciu społecznym dostali się do koryta i myślą, że są wielkimi politykami, będąc w rzeczywistości karłami politycznymi pozbawionymi kręgosłupa moralnego. Przypomnę Panu, że Rada Miasta też bierze odpowiedzialność za sytuację w mieście, a mało tego demokracja zakłada ciągłość władzy co spowoduje, że przyszła Rada będzie skażona kadencją 2010/2014 a nowy prezydent będzie musiał w pewnych aspektach kontynuować politykę Andrzeja Wilka.

  Pana podejście do budowy wiaduktu na granicy Żyrardowa i Międzyborowa (planowanym tak, aby droga omijała działkę wójta gminy Jaktorów), świadczy o Pana żałosnych kompetencjach (wyobraża sobie Pan puszczenie dużego ruchu ulicznego przez tzw. lasek międzyborowski i teren wydm?), a mało tego działalność na szkodę mieszkańców osiedla Międzyborów.

  Pomijając wszystko mam do Pana prośbę, mógłby mi Pan odpisać w komentarzu jakim cudem radny Rady Miasta Żyrardowa Jacek Czubak dostał pracę w Muzeum Lniarstwa? Proszę, żeby Pan zainteresował się tym tematem.

  Pozdrawiam

Skomentuj

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje przedstawione na stronach Radio Żyrardów były rzetelne i zgodne z prawdą. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za skutki ich wykorzystania. Nie ponosimy również odpowiedzialności za zawartość forum i komentarzy, treści prezentowanych w reklamach oraz konsekwencji wszystkich zdarzeń które są skutkiem działalności osób trzecich (w szczególności przerw w pracy serwisu). Zastrzegamy sobie prawo do moderowania treści forum i komentarzy oraz wykorzystywania zapisanych w nim wiadomości.

Copyright © 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone Radio Żyrardów

Znajdź nas w Google+ Znajdź nas w Twitter