Wtorek, 16 lipca 2024

W LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie nie dzieje się dobrze

Oceń ten artykuł
(7 głosów)
Radio Żyrardów
Strona: plus.google.com/103849062826323714658 Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Daniel Centkiewicz środa, 29 styczeń 2014 13:44 napisane przez Daniel Centkiewicz

  To jest straszne co piszecie, to tylko potwierdza jak wygląda sytuacja

 • Link do komentarza Piotrek czwartek, 16 styczeń 2014 12:06 napisane przez Piotrek

  Kończyłem Liceum "Żeromskiego" w końcu lat 90. Wtedy jeszcze szkoła trzymała fason. Degrengolada zaczęła się po odejściu Dyrektora Wilka i powstaniu powiatów. Z rangi wojewódzkiej skala porównawcza spadła do rangi powiatowej. A i w powiecie "Stefanek" też nie jest liderem. Lepsze wyniki osiągnęło np. technikum w Wiskitkach - 46.86. Obecnie Liceum Żeromskiego działa na szczeblu Ligi Miejskiej szkół ponadgimnazjalnych. Jest na garnuszku Prezydenta Andrzeja Wilka i jest samodzielnym liderem w Żyrardowie nie mając już żadnej konkurencji. I teraz jest naj ..., naj ..., naj ..., o czym można dowiedzieć się z lokalnych mediów. A tak naprawdę Liceum Żeromskiego służy tylko, jako wynajęta klaka do zasiadania w fotelach Centrum Kultury oraz jako zaplecze polityczne "PEŁO". Czyli będzie jeszcze gorzej.
  W Liceum w Żyrardowie jest więcej polityki niż dydaktyki. Już teraz chyba starsze roczniki zamiast do matury przygotowują się do pomocy w organizacji wyborów do Rady Miejskiej (praca z ulotkami, ugadywanie ciotek, dziadków i babek oraz innych krewnych, itp.). Wszak do tej pory mając ok. 100 głosów można było zostać radnym, czyli zasiadać w grupie "elyty z PEŁO".
  Żeby nie być gołosłownym to dodam, że w rankingu szkół licealnych na Mazowszu w naszej okolicy w odległości do 30 km wyżej odnotowane są m.in. Milanówek - 50.69, Sochaczew - 48.69, Pruszków (Kościuszki) - 46.77, Szymanów - 46.69, ponownie Pruszków (Zan) - 39.98 . Można różnie mówić o rankingach, ale coś musi być na rzeczy. Córkę wyślę do Milanówka, bo nie chcę "zmarnować" dzieciaka. Po Żyrardowie i moim Liceum nie spodziewam się już niczego dobrego.

 • Link do komentarza Zenka środa, 15 styczeń 2014 19:29 napisane przez Zenka

  W LO Żyrardów może warto odpolitycznić kadrę. To wreszcie liceum zacznie być dobrą szkołą, a nie najlepszą w Żyrardowie, bo jedyną!!!!!!

 • Link do komentarza absolwent środa, 15 styczeń 2014 17:57 napisane przez absolwent

  Nasze szkoły ponadgimnazjalne, to przechowalnie dla nauczycieli - emerytów, którzy mając już zlasowane upływem czasu mózgi pracują na pół gwizdka ku wygodzie młodzieży, bo są mało wymagający, mało co słyszący i mało co widzący. Muszą być też ostrożni w wymaganiach i eksperymentach, ponieważ młodzież przerasta ich w zakresie nowoczesnych technologii, itp. I tak szkoły i nauczyciele, którzy kiedyś pasjonowali się postępem pedagogicznym i którym nieobcy był "ferment twórczy" (vide Mirosław Wasiewicz, Zbigniew Wilk, Jan Olczak, Kazimierz Buławski)odeszli na zasłużony wypoczynek, a żyrardowskie szkoły ponadgimnazjalne coraz bardziej przypominają szkółki przyparafialne. A jacy dyrektorzy - biurokraci i cały biurokratyczny system oświatowy - takie i wyniki. Szczególnie jaskrawo wygląda to w żyrardowskim "elektryku", gdzie średnia wieku kadry nauczycielskiej przekracza chyba 60 lat, a zdarzają się przynudzające "okazy" w wieku 75 lat. Tylko, że jest to tajemnicą poliszynela, bo na żadnej szkolnej stronie internetowej takich informacji nie odnajdziemy.

Skomentuj

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje przedstawione na stronach Radio Żyrardów były rzetelne i zgodne z prawdą. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za skutki ich wykorzystania. Nie ponosimy również odpowiedzialności za zawartość forum i komentarzy, treści prezentowanych w reklamach oraz konsekwencji wszystkich zdarzeń które są skutkiem działalności osób trzecich (w szczególności przerw w pracy serwisu). Zastrzegamy sobie prawo do moderowania treści forum i komentarzy oraz wykorzystywania zapisanych w nim wiadomości.

Copyright © 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone Radio Żyrardów

Znajdź nas w Google+ Znajdź nas w Twitter