Środa, 18 września 2019

Ratusz boi się referendum 20 października!!!

Oceń ten artykuł
(30 głosów)
Radio Żyrardów
Strona: plus.google.com/103849062826323714658 Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

9 komentarzy

 • Link do komentarza Karol Kuligowski z Żyrardowa środa, 23 październik 2013 23:07 napisane przez Karol Kuligowski z Żyrardowa

  No i po referendum! Za mała frekwencja. To jest taka postawa obywatelska: "Weźmy się i zróbcie!" Narzekań na pana prezydenta bez liku (a i jak to liczyć?), słyszałem też o słownych zaczepkach i docinkach wobec niektórych Jego bliskich, co było zachowaniem niedopuszczalnym! A gdy przyszło co do czego, to nie chciało się wielu niezadowolonym i wściekłym ruszyć wiadomą częścią ciała i pójść oddać głos. Nie wiem, czy trzeba było dawać tejże wiadomej części ciała, ale jeśli Państwu z tym dobrze, to nie będę burzył Waszego sybaryckiego błogostanu i niezrozumiałej dla mnie satysfakcji z posiadania dobra publicznego w tej części ciała. Jeśli chodzi o mnie, to będąc przeciwny organizowaniu referendum odwołującego prezydenta publicznie radziłem panu Wilkowi ustąpienie. Ale gdy doszło do referendum, poszedłem na nie i oddałem głos nieważny.
  Karol Kuligowski.

 • Link do komentarza Karol Kuligowski, szary człowiek z Żyrardowa niedziela, 20 październik 2013 13:06 napisane przez Karol Kuligowski, szary człowiek z Żyrardowa

  Wygląda na to, że pan prezydent Wilk ma złych doradców, którzy chcą się Go pozbyć cudzymi rękoma, bo już następca przebiera nogami do fotela w Pałacu Prezydenckim przy Placu Jana Pawła II. Na miejscu pana Wilka albo ustąpiłbym albo przyjąwszy wyzwanie nawoływałbym do udziału w niewygodnym mi referendum i mówiąc: "Przekona(j)my się, kto ma rację!" Zaś apele o bojkot uważam za niemoralne i łamiące zasady demokracji. A kto może narzekać na sytuację w mieście po 20 października Roku Pańskiego 2013? Ci którzy wzięli udział w referendum! Bo albo chcieli coś zmienić albo pokładali nadzieję, że ekipa Wilka poprawi to, co niedomaga. Karol Kuligowski.
  P.S. Ja, szary człowiek, byłem na referendum.

 • Link do komentarza obserwator piątek, 18 październik 2013 14:42 napisane przez obserwator

  Chytry plan na referendum obnażyła wpadka w Murowanych Klimatach

  Przez przypadek mogliśmy poznać chytry plan, na dzień referendalny jaki przygotowali spece z magistratu. Na stronie 16 Murowanych Klimatów z lewej strony mamy plakat z Ludowcem w tle a na nim wypiskę imprez na 100 lecie tegoż, a dwie kolumny dalej po prawej stronie, najnowsze zapowiedzi imprez. Konia z rzędem temu kto wytłumaczy dlaczego zmienił się niedzielny (20.10.2013) punkt programu przeznaczony dla dzieci!? Rzecz dotyczy godzina 12.00. Pierwotnie wyznaczona impreza w cyklu "Poranek dla dzieci" przewidywała pokazanie filmu Kumba 3D (90 min) + występ teatrzyku "BOMBAJKA" (30 min), razem 120 min kulturalnej rozrywki.
  Jednak czas przedreferendalny, kulturze sprzyja tylko wtedy gdy władza może się na niej pokazać, a że trudno pokazać się władzy w filmie 3D a i teatrzyk ma ona własny, tyle że w budynku obok, to impreza ta została zamieniona na film reklamowy/bajkę "Filip - wynalazca z Żyrardowa" która trwa całe 5 min, po tym jakże ciekawym wydarzeniu będzie gra miejska, a dla tych którzy przejdą całą trasę i zbiorą punkty nagroda książkowa.
  Ktoś zapyta a dlaczego ten plan jest w swej istocie taki cwany? Jak dzieci zmęczą się bieganiem po mieście, to nie w główkach będzie im chodzenie z rodzicami do głosowania. Płaczące dziecko, skutecznie zniechęci rodzica do referendum.
  Akcja kierowana jest nie tylko do przedszkolaków a dokładając do niej dzieci ze szkół podstawowych, mamy całkiem spore grono rodziców, którzy zaaferowani pilnowaniem rozbieganych pociech zapomną o referendum.
  No i ten pan prezydent, który zaprasza. Kto wie może książki będzie podpisywał, co prawda nie swoje, ale co tam.
  ciekawe jaka będzie trasa Gry miejskiej?

 • Link do komentarza pmp3 piątek, 11 październik 2013 08:44 napisane przez pmp3

  spotkanie otwarte grupy referendalnej - serwer1
  https://docs.google.com/file/d/0B-J7ufQQn5Znb010ZVdEdVRRS2s/edit?usp=sharing

  spotkanie otwarte grupy referendalnej - serwer2
  https://docs.google.com/file/d/0B-J7ufQQn5ZnWGZwel90YlBmaE0/edit?usp=sharing

 • Link do komentarza pat wtorek, 08 październik 2013 19:38 napisane przez pat

  Oczywiście, że ratusz boi się referendum. Kto z nas nie chciałby być chwilę kimś, kto ma "prawo przywództwa". Wiadomo, że każda władza na pierwszym miejscu postawi swoje sukcesy, opozycja - dokładnie wytknie najmniejsze wady. Prawda jednak leży pomiędzy tymi dwoma opiniami. Może więc warto plusy i minusy obecnych rządów rozważyć ponownie. Za rok i tak będą wybory, może warto poczekać na efekty końcowe obecnych rządów, a potem zagłosować zgodnie z własną wolą na nie przedwczesnych wyborach.

 • Link do komentarza aaaaa wtorek, 08 październik 2013 12:58 napisane przez aaaaa

  http://images63.fotosik.pl/255/7587c1ead5f07006.jpg

  wlepka na (marynakkę, koszulkę, torbę)

 • Link do komentarza Ania poniedziałek, 07 październik 2013 10:02 napisane przez Ania

  a czy mogę powiesić u siebie na klatce??

 • Link do komentarza pmp3 poniedziałek, 07 październik 2013 09:52 napisane przez pmp3

  Myślę sobie, że ta kpina z referendum jest niepotrzebna. Ośmieszanie, demokratycznej formy kontroli społecznej władzy, budzi mój sprzeciw. Dlatego postanowiłem, że kupie czerwoną folie i do swojej marynarki w klapie przykleję kwadracik 2x2 cm na znak poparcia dla referendum. Jeżeli demokracja nie może afiszować się na słupach ogłoszeniowych, to my musimy nieść ja na własnych barkach!!!

 • Link do komentarza Adam poniedziałek, 07 październik 2013 00:04 napisane przez Adam

  Ja, z przyjemnością wywieszę plakaty w moich oknach - proszę o zamieszczenie pliku do pobrania (dla wszystkich chętnych).

Skomentuj

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje przedstawione na stronach Radio Żyrardów były rzetelne i zgodne z prawdą. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za skutki ich wykorzystania. Nie ponosimy również odpowiedzialności za zawartość forum i komentarzy, treści prezentowanych w reklamach oraz konsekwencji wszystkich zdarzeń które są skutkiem działalności osób trzecich (w szczególności przerw w pracy serwisu). Zastrzegamy sobie prawo do moderowania treści forum i komentarzy oraz wykorzystywania zapisanych w nim wiadomości.

Copyright © 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone Radio Żyrardów

Znajdź nas w Google+ Znajdź nas w Twitter