Środa, 18 września 2019

To była Armia Czerwona… od krwi

Oceń ten artykuł
(20 głosów)
Radio Żyrardów
Strona: plus.google.com/103849062826323714658 Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

9 komentarzy

 • Link do komentarza Karol Kuligowski z Żyrardowa piątek, 01 listopad 2013 23:00 napisane przez Karol Kuligowski z Żyrardowa

  Tablice, co do których Szanowny Pan Redaktor wyraża wątpliwość mają niewiele wspólnego z tym, na co później sobie pozwalali "krasnoarmiejcy", a tym bardziej ze stalinizmem. One upamiętniają śmierć pojedyńczych radzieckich żołnierzy i niech tam pozostaną. Może tylko należałoby taką pamiątkę zdjąć w miejscu, gdzie czołgista nie poległ w walce, lecz pijany spadł z czołgu pod gąsienice i zginął. Uszanujmy więc tych , którzy zginęli nie spekulując co do ich zachowań, postępowania w razie gdyby żyli dłużej. Dziś będąc na cmentarzu zapaliliśmy znicze i modliliśmy się za dusze wszystkich żołnierzy tu pochowanych.

 • Link do komentarza Elżbieta środa, 14 sierpień 2013 22:14 napisane przez Elżbieta

  Szanowny Panie Ezra St. Rosenberg

  Jak już wspomniałam jestem zaniepokojona tym co pan pisze. To nie tylko jest faszystowskie, ale i fanatyczne i pełne nienawiści, ale teraz ciut łatwiej mi się do pana tekstu odnieść. Żeby lepiej pan zrozumiał o co mi chodzi, przedstawię sprawę tak: Więcej niż pół mojej rodziny zginęło w trakcie stalinizmu, zostali wymordowani, lub zakatowani przez żydów w służbach PRL. Jednym z nich był żydowski prokurator Beniamin Wajbloch. Mój dziadek był katowany przez kata, który był bardziej okrutny niż niejeden SS-man żyd F. Spis, który później mścił się jeszcze zmuszając moją babcię do złych rzeczy. To byli bandyci, których się do tej pory nie rozliczyło.
  Nie wiem dlaczego Pana dziadek ukrywał się w lesie jak zwykły bandyta – to twój cytat „Chociażby wyplenić bandytów ukrywających się po lasach...” ale wszędzie i zawsze znajdą się zwykli bandyci.
  I na pewno nie mogłabym napisać w tym kontekście, że wszyscy Żydzi to bandyci! Więc niech i Pan tego nie robi co do Polaków!

  „Co do osób, które spotykały wojenne prześladowania - najwidoczniej litera prawa została naruszona. Obowiązujący porządek prawny jest rzeczą świętą i łamanie go zawsze winno być karane z pełną surowością. Dura lex, sed lex.” Zmieniłam tylko jeden wyraz.
  Nadal śmiem twierdzić, że Pana tekst jest niemoralny. I nie wiem czemu twierdzi Pan, że Polacy są zawsze "Chrystusem Narodów" , jeśli mogę Panu przypomnieć to nie my rozpętaliśmy II wojnę światową, a jest takie stare żydowskie powiedzenie – które tyczy się wyłącznie Żydów: Cudzymi zębami nie można gryźć!

 • Link do komentarza Ezra St. Rosenberg środa, 14 sierpień 2013 19:03 napisane przez Ezra St. Rosenberg

  Szanowna Pani Elżbieto,

  Więcej niż pół mojej rodziny zginęło w trakcie wojny w niemieckich obozach koncentracyjnych. Mój dziadek musiał się przez 3 lata ukrywać w lesie przed bohaterami z AK, którzy jak zwykli bandyci wymuszali na nim haracz w zamian za nie wydanie Nazistom.

  Pisze Pani, że nie dopuściłaby Pani mojego głosu do dyskusji i nie powinienem mieć prawa do wypowiedzi.
  Nazywanie mnie faszystą w tym kontekście jest co najmniej nietaktowne.
  Niestety dla Pani, nie ma już takiej możliwości - w demokratycznym państwie prawa każdy głos jest tak samo ważny i niesie w sobie cząstkę prawdy.

  Co do osób, które spotykały powojenne prześladowania - najwidoczniej litera prawa została naruszona. Obowiązujący porządek prawny jest rzeczą świętą i łamanie go zawsze winno być karane z pełną surowością. Dura lex, sed lex.

  Szkoda, że Prawdziwi Polacy są zawsze "Chrystusem Narodów" i widzą tylko jedną, słuszną stronę medalu...

 • Link do komentarza Elżbieta środa, 14 sierpień 2013 09:48 napisane przez Elżbieta

  Do Ezra! Szanowny Panie. Jestem zdumiona i zaniepokojona pana tekstem. Jest on nie tylko głupi, ale bardzo nazwijmy to faszystowski.
  Śmiem przypuszczać, że jest pan byłym Ubekiem lub SBekiem. Śmiem przypuszczać, że przez takich ludzi jak Pan wiele osób straciło życie w czasach tych lat - co pan pisze - "udało się wiele osiągnąć".
  Gdyby zależało to od takich osób jak ja, matki trojga dzieci i babci dwóch wspaniałych wnuków, to nie dopuściłabym takiego głosu do dyskusji. Tak dla przypomnienia, bo wiem, że wiele młodych osób to czyta:
  kilka tysięcy naszych młodych walczących patriotów wywiezionych na Sybir. Po powstaniu kilka wagonów młodych dziewczyn z AK na sybir jako niewolnic seksualnych. Czystki w całym kraju i stracenie setek ludzi związanych z tzw. elitą przed wojenną i inteligencją.
  A jeszcze jedno. W Europie oprócz frontu wschodniego były jeszcze 3 fronty zachodnie, a wyścig polegał na tym kto wyzwoli większe połacie Europy. Z tą różnicą, że blok wschodni stał się Stalinowski! Niech pan więcej nie pisze!

 • Link do komentarza JayJay środa, 14 sierpień 2013 09:46 napisane przez JayJay

  Bardzo dobry artykuł - odkłamywania historii nigdy dosyć! Niektórzy powinni otworzyć mózgi, które im zamknęła PRL-owska wizja historii.

 • Link do komentarza ??? środa, 14 sierpień 2013 07:32 napisane przez ???

  "Chociażby wyplenić bandytów ukrywających się po lasach..." -

  Człowieku w tych lasach przez okres okupacji chował się kwiat młodzieży polskiej, którzy tworzyli największe państwo podziemne w historii dziejów świata. Po wojnie w czasie czystek stalinowskich wielu z nich zostało wywiezionych do kurortów na Syberii bo byli chorzy na patriotyzm. Współczuję durnoty

 • Link do komentarza Janko Muzykant wtorek, 13 sierpień 2013 16:34 napisane przez Janko Muzykant

  @Ezra Udało się nam dokłądnie tyle osiągnąć ile Rosjanie chcieli - nic więcej i nic mniej. Dobry bat zawsze ustawiał produkcję na odpowiednim poziomie. Dla najlepszych były nagrody, a niektórym pozwalano nawet bat potrzymać.
  Gdyby nas trochę docisnęli były by teraz u nas piękne piramidy - więc może lepiej, że swoich wodzów chowali na Kremlu.
  Z bandytami też było wiele sukcesów. Jak bandytów brakowało to propaganda tworzyła nowych. A potem wszyscy w las od tak "для здоровья". I sukces. Raz nas poszczuli na Ukraińców a następnym razem ich na nas. I sukces...

 • Link do komentarza Ezra St. Rosenberg wtorek, 13 sierpień 2013 15:09 napisane przez Ezra St. Rosenberg

  Duch artykułu wskazuje, że Szanowny Pan chyba wolałby wciąż żyć w Generalnym Gubernatorstwie.

  Rozumiem, że Prawdziwy Polak powinien mieć wszystko na prawej stronie, ale nie przesadzajmy - w ciągu tych kilku pierwszych lat polskiemu państwu socjalistycznemu udało się wiele osiągnąć.
  Chociażby wyplenić bandytów ukrywających się po lasach...

 • Link do komentarza leon wtorek, 13 sierpień 2013 09:18 napisane przez leon

  Panie Jerzy gratuluję odwagi i powagi. Dobrze że takie tematy porusza Pan w Radiu Żyrardów.

Skomentuj

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje przedstawione na stronach Radio Żyrardów były rzetelne i zgodne z prawdą. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za skutki ich wykorzystania. Nie ponosimy również odpowiedzialności za zawartość forum i komentarzy, treści prezentowanych w reklamach oraz konsekwencji wszystkich zdarzeń które są skutkiem działalności osób trzecich (w szczególności przerw w pracy serwisu). Zastrzegamy sobie prawo do moderowania treści forum i komentarzy oraz wykorzystywania zapisanych w nim wiadomości.

Copyright © 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone Radio Żyrardów

Znajdź nas w Google+ Znajdź nas w Twitter