Piątek, 1 grudnia 2023

Czy żyrardowski PiS biernie poprze prezydenta Wilka?

Oceń ten artykuł
(46 głosów)
Radio Żyrardów
Strona: plus.google.com/103849062826323714658 Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

23 komentarzy

 • Link do komentarza Stańczyk poniedziałek, 22 lipiec 2013 16:29 napisane przez Stańczyk

  Ambitny, czy Chrzanowski i Komża mają być tymi "czarnymi końmi" w walce o fotel prezydenta..? Daj sobie lepiej spokój z nimi. Pamiętasz jaki 4 lata wstecz Chrzan z Gabrylem wycięli numer Darkowi Kaczanowskiemu? Teraz spodziewasz się innego zachowania, czy może repleya? Tylko komu teraz odwalą taki numer? Może już nie Darkowi, a np. Wojtkowi Jasińskiemu... Zdecydowanie odradzam mu takich przyjaciół. Lepiej niech gra do bramki z Kaczanowskim. Ten nigdy nikogo nie wsadził na minę. A postawie J.Komży bardzo się dziwię. Panie Jarosławie Komża, jak jest się wtajemniczonym we wszystkie sprawy, to potem wycinać taki numer jakimiś oświadczeniami? Nieładnie...

 • Link do komentarza Jasiek sobota, 20 lipiec 2013 12:49 napisane przez Jasiek

  Czytając oświadczenie Pana Komży, dziwię się tym co uważają to za pewnik, lub TAK PO PROSTU nieumiejętnie czytają oświadczenie Pana Jarosława Komży Przewodniczącego Stowarzyszenia Żyrardów – Tak po prostu.

  Pan Komża pisze „Moje zaproszenie przyjęły wszystkie organizacje opozycyjne, reprezentowane w radzie miasta oraz prawicowi kandydaci na prezydenta, konkurenci Andrzeja Wilka w ostatnich wyborach.”
  Pan Komża pisze, że przyjęły WSZYSTKIE, a za moment dodaje: „ Zaproszenie odrzucił tylko powiatowy pełnomocnik partii Prawo i Sprawiedliwość.” Czyli nie wszystkie.

  Pan Komża pisze, że prawicowi kandydaci na prezydenta, konkurenci? Ale kto? Jak wiadomo to tylko Pan Kaczanowski był prawicowym konkurentem, no chyba że Komża myśli o sobie? Bo przecież nie myśli chyba o Panu Chrzanowskim, gdyż on jest z partii PSL...

  Pan Komża pisze „wszyscy bez wyjątku zaakceptowali pomysł wyboru wspólnego kandydata na prezydenta. Zaczęliśmy pracować nad metodą dokonania tego skomplikowanego wyboru”
  I tu ciekawostka, bo w ostatnich wyborach Kaczanowski był inicjatorem – poczytajcie fora – wspólnego kandydata, wszyscy byli za! dokąd Kaczanowski nie dostał się do II tury. Jakie było zdziwienie wszystkich? że nawet Komża popierający tego wspólnego kandydata w żaden sposób nigdzie publicznie nie potwierdził tego. W imię wspólnego dobra!

  - Pan Komża pisze „W pewnym momencie otrzymałem od niego propozycję zorganizowania wspólnej akcji referendalnej, zmierzającej do odwołania ze stanowiska prezydenta Andrzeja Wilka. Podkreślił, że kieruje tę propozycję tylko do mnie i jeszcze do jednej osoby. Odpowiedziałem, iż należy tę sprawę przedstawić wszystkim pozostałym uczestnikom naszych spotkań. Potwierdziłem to następnie w rozmowie telefonicznej i smsie. „
  Ten tekst Komży wskazuje, że Kaczanowski miał do niego zaufanie, nie Komża do Kaczanowskiego tylko na odwrót. I już to stwierdzenie samego Komży może pokazywać, że za tym kryją się inne przesłanki. Na dowód przesyła Kaczanowskiemu sms. Co Komża zrobił potwierdził, nie wystarczyła mu rozmowa telefoniczna. A może rozumiał jednak, że Kaczanowski nie chce lub nie może postąpić tak jak chce Komża?

  - Pan Komża pisze „Dariusz Kaczanowski z oporami, ale zgodził się przedstawić pomysł na najbliższym spotkaniu grupy. Wyznaczyliśmy je nazajutrz po dniu sesji rady miasta”
  Czyli jak pisze z oporami. Więc nie chodziło, że Kaczanowski coś złamał, zdradził, tylko TAK PO PROSTU po rozmowie z Komżą – gdzie Komża musiał go przekonywać, zgodził się przedstawić to radnym. TAK PO PROSTU zrobił to, z tą różnicą, że po fakcie ogłoszenia zbierania podpisów.

  Potem zaczyna się szkalowanie Kaczanowskiego. Smutne jest to, że na koniec Komża dodaje, że jego misja została zakończona. Ale czy ta misja była samozwańcza? czy kierowana przez kilka osób z drugiego siedzenia? Ktoś tu mija się z prawdą, lub nagina rzeczywistość.

  Odpowiedź Pana Kaczanowskiego jest zwyczajowo poprawna, więc nie będę przytaczał.

  Ale ciekawe jest następne posunięcie Pana Komży „wybór jest...Pomiędzy z jednej strony radykalizmem marazmu i nieudolności, reprezentowanym przez Andrzeja Wilka i jego zaplecze, a z drugiej strony radykalizmem krwawej rewolucji, reprezentowanym przez Dariusza Kaczanowskiego i grupę osób wspierających go, które próbują wywołać wrażenie, że stoją na czele jakiegoś masowego truchu społecznego sprzeciwu i niejako na potwierdzenie i uwiarygodnienie tej kreacji montującą akcję referendalną...”
  Dziwi mnie dlaczego Komża używa takich sformułowań. Jeśli chodzi o prezydenta Wilka wszyscy się zgodzą do czego doprowadził miasto Żyrardów. Ale skąd Komża wie o krwawym radykalizmie Kaczanowskiego? Chyba że Komża uprawia retorykę PO, atakuje byłego posła z PiS-u, dokładnie w ten sposób. No chyba, że ktoś przytoczy przykład wypowiedzi Kaczanowskiego, który by na to wskazywał. Komża straszy Kaczanowskim, używa słów wojna!
  Pan Komża pisze „Andrzej Wilk niefrasobliwością wpędził miasto w spirale kryzysu, dla Dariusza Kaczanowskiego najważniejsze jest rozliczenie i ścinanie głów”
  Manipulacja Komży jest zjawiskowa, a najsmutniejsze jest to, że pisząc o tych ruchach społecznych, miał na myśli siebie. Bo to jego kampania która miała mu utorować drogę do prezydentury Żyrardowa była właśnie tak budowana. Wciągnięcie w to Pana Czubaka daje do myślenia co z tymi młodymi ludźmi i czy to nie jest przypadkowe połączenie działań które mają nie zdejmować z giełdy nazwisk tych ludzi. A w Żyrardowie jest ostantio modne. Według Komży Wilk zły bo zadłużył, Kaczanowski zły bo chce rozliczać, a Komża dobry bo chce się układać.

  Idąc za stwierdzeniami, których pełno na tych forach. Też napiszę.
  Głosowałem na Pana Jarosława Komżę, nie zgadzam się z poglądami prawicowymi. Ale tym co zrobił Komża, tymi tekstami odstraszył swoich zwolenników.

  Jasiek

 • Link do komentarza ambitny środa, 17 lipiec 2013 07:57 napisane przez ambitny

  Szninkiel
  Zdziwisz się bardzo, ale nie będzie tylko dwóch kandydatów na prezydenta miasta Żyrardowa w przyspieszonych wyborach w grudniu (Kaczanowski Wilk). I PiS właśnie poprze
  tego "trzeciego", albo "czwartego", "piątego" kandydata. Masz u mnie dobre piwo, gdybym się mylił. Może być jeszcze wysyp kandydatów: Jasiński, Komża, Gabrylewicz, Chrzanowski. Już w październiku dużo się wyjaśni. I na koniec, czego bym życzył p. Dariuszowi Kaczanowskiemu (bo każdy czegoś życzył, albo sukcesu, albo "piekła"). Choć nie zgadzam się do końca z pana pogladami co do referendum i konieczności zastosowania procedury przyspieszonych wyborów, to już jak pan coś zaczął, to niech pan to skończy, z sukcesem.
  Ambitny (nadal) mieszkaniec Żyraradowa

 • Link do komentarza Judyta poniedziałek, 15 lipiec 2013 22:57 napisane przez Judyta

  Ja mam tyle samo powodów do niezadowolenia jak wszyscy. Przypomnij sobie kiedy przekonywałam, ze każdy nowy market oznacza likwidację żyrardowskich firm. Nie dotarły moje argumenty? Teraz pretensja że nauczyciele nie dostają dodatków? Że nie ma kasy na drogi? Że miasto się zadłużyło? Że nie ma pieniędzy na remonty, sport,szkoły itd.

 • Link do komentarza kadmos poniedziałek, 15 lipiec 2013 22:49 napisane przez kadmos

  No właśnie o to chodzi. Wtedy były mniejsze szanse na wygraną bo jeszcze nie było takiego społecznego, dużego niezadowolenia z rządów Wilka i Po, nie było czego zagospodarować. Dlatego nie było wtedy referendum a jest teraz, teraz miasto znalazło się w dużo gorszej sytuacji finansowej i trzeba je za wszelką cenę ratować z rąk "złego" Wilka.

 • Link do komentarza Stańczyk sobota, 13 lipiec 2013 13:35 napisane przez Stańczyk

  Poy niżej tekst zaczerpnięty z sieci, a dotyczący deklaracji Jerzego Wilka - nowo wybranego prezydenta Elbląga.

  "Co Wilk obiecuje?

  Potem Jerzy Wilk mógł zostać zaprzysiężony. Zapewnił, że będzie ciężko pracował ("bo elblążanie oczekują zmian i ja to zrobię"). Wymienił najważniejsze sprawy do zrealizowania.

  - Na pierwszym miejscu jest obniżenie cen biletów komunikacji miejskiej i uproszczenie systemu opłat za bilety okresowe - mówił prezydent. - Drugą sprawą jest wywóz śmieci i opłaty z tego tytułu, a kolejna rzecz, to konieczność naprawienia programu mieszkaniowego, przede wszystkim poprzez obniżenie czynszów od stycznia 2014 roku.

  Nowy prezydent deklaruje też zlikwidowanie straży miejskiej ("bo tego chcą mieszkańcy"), przyspieszenie najważniejszych inwestycji drogowych ("nie mogą paraliżować komunikacji w mieście"), rozwój IV Portu RP, co wiąże się budową kanału na Mierzei Wiślanej ("wielka szansa dla regionu i miasta i nowe miejsca pracy").

  A co w Ratuszu?

  Wilk: - Rewolucji kadrowej nie będzie, ale niezbędna reorganizacja owszem. Nie dopuszczę, żeby urząd i spółki miejskie były przechowalnią dla osób nieambitnych. Oszczędności zacznę od siebie, rezygnując z trzeciego wiceprezydenta oraz z kart bankowych.

  Dodał, że stanowczo sprzeciwia się rozrzutności i przepychowi: - Nie będę imponować efektownymi zakupami.

  Kandydatów na dwóch wiceprezydentów Wilk ma przedstawić za kilka dni, bo jeszcze się nie zdecydował. "


  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14268405,Wilk_juz_rzadzi_w_Elblagu__Razem_z_SLD.html#TRNajCzytSST

 • Link do komentarza Zdzisek z Długowizny sobota, 13 lipiec 2013 12:30 napisane przez Zdzisek z Długowizny

  Oj prawda w oczy kole...

 • Link do komentarza Jancio sobota, 13 lipiec 2013 09:44 napisane przez Jancio

  Mimo, że mam stare komunistyczne poglądy to przypomina mi to działanie na sygnał I sekretarza, a bez niego ani rusz. Jeśli byś więcej czasu poświęcał na myślenie drogi Zdziśku, a nie jak komu dołożyć to byś takich farmazonów nie głosił. Nie trzeba być oblatanym w realiach żyrardowskich, ani nazbyt mądrym by ocenić co się dzieje. Zaś Pan Kaczanowski ma swój rozum i wie co robi i nie muszę nic podpowiadać. Wystarczy, że Pan Komża wreszcie się odsłonił, jak widać mało skutecznie. Kaczanowski nie gryzie to doskonale wiem bo miałem okazje poznać go osobiście, więc mogłem sobie wyrobić zdanie mam nadzieję, że nie fałszywe. Podjecie rok temu takiego ryzyka miało by mniejszy sens niż obecnie. Pewnie bym to krytykował tak jak terazc bo uważam, że po to są demokratyczne wybory by z nich korzystać, a referendum jest czymś nadzwyczajnym. Postawa i obyczajność gospodarcza Wilka jest zaś znana mieszkańcom od siedmiu lat znaczy nie spadł z księżyca. Jeśli go wybrali to albo kontrkandydaci nie potrafili ich przekonać do swoich racji, albo uważali, że będzie lepszy od nich, albo jak twierdzi opozycja okłamał wszystkich wizualizacjami. Bo nawet do głowy mi nie przychodzi że możesz uważać, że zrobili to z głupoty. Gdyby rok temu Wilk przepadł w referendum to była by szansa, że nowy prezydent mógłby coś zrobić, po prostu miałby więcej czasu. Dziś prawdopodobieństwo wcześniejszego prezydenta jest bliskie zeru. Żyrardowskie PO mając takie układy z Wojewodą nie zrobi tego tak jak w w Rybniku i Elblągu, PO wykorzysta tą znajomość i złamie prawo i do wyborów będzie rządziło komisarzem. Dlatego też postępowanie Pana Jasińskiego jest jak najbardziej pragmatyczne. To jest w końcu lansik byłego posła. Fachowcy uważają, że rok przed wyborami to dobry okres by o sobie przypomnieć.

 • Link do komentarza Gozdeg sobota, 13 lipiec 2013 09:26 napisane przez Gozdeg

  Jestem za referendum i całą rodziną podpisaliśmy listy panu Kamińskiemu. Życzę powodzenia.

 • Link do komentarza guc piątek, 12 lipiec 2013 16:50 napisane przez guc

  A ja sobie myślę ze parę osób posrało się po nogach przez referendum. Widać po nagonce na kaczanowskiego, widać po bzdurach wypisywanych przez komze, widać po blokadach na forach, widać po plotkach puszczanych w miasto o milionowych kosztach, nieudacznikach z opozycji którzy niby chcieli rozgrywać wilka czytaj szmate tygodnik. A wilk mówi w głosie można przeczytać: za dużo chcieli stanowisk dla swoich. To jak oni chcieli go rozgrywać? Hanba. Ludzie niech przejżą na oczy. Układowy komza co chce zrobić dla Żyrardowa. Dostac stanowisko i tyle. To ja wole kogoś kto ma jaja, i zrobi porządek, audyt, niech sprawdzi co z trupami w szafie. Pewnie zaskoczy was jeszcze to co się okaże. A wtedy jestem ciekaw czy ktos coś odszczeka

 • Link do komentarza JL piątek, 12 lipiec 2013 15:32 napisane przez JL

  Panie Darku, właśnie zrozumiałam, dlaczego taka zadyma wokół Pana osoby. Gratuluję Panu mądrego posunięcia, że jest Pan z ludźmi, że nie wdaje się Pan w te idiotyczne dysputy. Czytają bzdury które niektórzy wypisują, to zarazem Panu trochę współczuję. Mnie by się nie chciało, dla takich osób poświęcać swojego czasu i wiedzy. Ale będąc mieszkanką miasta oddam głos na Pana.

 • Link do komentarza stańczyk piątek, 12 lipiec 2013 13:50 napisane przez stańczyk

  W obecnych czasach poparcie Wilka przez żyrardowski PiS, byłoby czymś nowym w skali kraju. Kaczyński, jak sugeruje Szninkiel, na coś takiego nigdy nie pozwoli. Zażywszy, że Jarek zna Darka z Wiejskiej i wie, że ten opuścił PiS, będzie zachęcał do poparcia niezależnego kandydata. Myślę, że gdyby był to ktoś np. z PSL, to też by polecił by na niego głosować. A może żyrardowski PiS będzie na tyle rozważny, że bez pytania odda swój głos na tego lepszego.

 • Link do komentarza Zdzisek z Długowizny piątek, 12 lipiec 2013 11:54 napisane przez Zdzisek z Długowizny

  Pozostają inwektywy, bo słabi to ludzie...

 • Link do komentarza Zdzisek z Długowizny piątek, 12 lipiec 2013 11:16 napisane przez Zdzisek z Długowizny

  Argumenty z piaskownicy?
  Rzeczywiście jest czego zazdrościć: odejście ze stanowiska zastępcy Wilka, skreślenie w okolicznościach nieco wstydliwych z listy kandydatów poselskich i utrata mandatu, przegrane wybory na prezydenta Żyrardowa.To mało.
  Widocznie wielu dr Kaczanowskiemu zazdrości i uwzięło się na niego.

 • Link do komentarza ellytaaaaaaaaaa piątek, 12 lipiec 2013 10:29 napisane przez ellytaaaaaaaaaa

  Ty Zdzisiek z Długowizny, alboś stołek na którym siedzi Wilk że wiesz albo podłoga do którego ucho przykłada idiota :D to co piszesz to się nie tylko du...py nie trzyma nie mówiąc ku...py!!!!!!!!!!!!!! Durnyś... To ludziska z PełO składało propozycje, a nie wilczur bo to marionetka od początku była... Więc PełO dogadywało się z PiSuarami do którego należał Kaczanowski. Przecież potem był z tego posłem. Więc durnyś oj durnyś... albo jak Karolcia napisała masz w tym cel, by szkalować kłamać i występować w kabarecie żyrardowskiej elityyyyy!!!!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza Kamil czwartek, 11 lipiec 2013 22:55 napisane przez Kamil

  A nawet jak to jest walka o stołek to co ci p. Zdziśku do tego? Nie mam nic przeciwko żeby pan też się o to stanowisko ubiegał. Nie zrobi pan tego bo jest pan za słaby i zazdrość panu tyłek ściska wiec tylko biadolenie zostaje. Jest pan typowym polaczkiem tryskającym jadem

 • Link do komentarza Zdzisek z Długowizny czwartek, 11 lipiec 2013 22:34 napisane przez Zdzisek z Długowizny

  Nieprawda, nieprawda, nieprawda.
  Ówczesny PiS poparł w wyborach bezwzględnie Ciołkiewicza, który był bezpośrednim konkurentem Wilka w drugiej turze. O POPiSie
  więc nie było mowy, albowiem ówcześni liderzy obu ugrupowań w Żyrku byli mocno ze sobą skonfliktowani(Tak jak teraz Kaczanowski z Wilkiem)
  Propozycja objęcia stołka zastępcy prezydenta wypłynęła od Wilka(dziś pewnie mocno tego żałuje)a decyzja Kaczanowskiego była suwerenna i samodzielna.
  Inwektywy, kłamstewka i naciąganie rzeczywistości to droga według niektórych "wybitnych" polityków do upragnionych stołków.
  Ale żeby tak wierszokleci...
  W kabarecie szczytem złego smaku jest gdy chłop przebiera się za babę...

 • Link do komentarza Karolina czwartek, 11 lipiec 2013 21:04 napisane przez Karolina

  Zdziśku być może Kaczanowski mi się podoba, tak po prostu, ale to nie ma nic wspólnego z twoim pseudo obiektywnym pisaniem. Twój tekst nie tylko nie jest obiektywny, ale właśnie pozbawiony jest zdroworozsądkowego myślenia, dlatego mogę z czystym sumieniem napisać, że wypisujesz głupoty... Oczywiście zakładam, że masz w tym cel aby te głupoty pisać. I mimo to odpowiem ci.
  Nie ma nic dziwnego, że drogi osób na takich stanowiskach się rozchodzą. Jak mogę ci przypomnieć, zakładam, że jesteś osobą mającą właśnie polityczny cel szkalując Pana Dariusza, to stanowisko wiceprezydenta jest stanowiskiem nie koleżeńskim ale strategicznym. Zazwyczaj są to osoby które muszą mieć jakiekolwiek kwalifikacje do sprawowania takiego mandatu, a zarazem mieć silne zaplecze polityczne. Przypomnę ci jeszcze bo pamięć cię zawodzi, że osoby wyznaczające marionetkowego prezydenta Andrzeja, układały się z PiSem. Napiszę ci drukowanymi literami, żebyś lepiej Zdziśku zrozumiał: EKIPA PO TWORZYŁA POPIS W ŻYRARDOWIE, zapraszając Kaczanowskiego do współpracy. I zrozum wreszcie, że Pan Kaczanowski miał wysokie, aż za wysokie wykształcenie, aby nim manipulować. Zastanawia mnie tylko gdzie ty masz dobro miasta?

 • Link do komentarza Zdzisek z Długowizny czwartek, 11 lipiec 2013 19:26 napisane przez Zdzisek z Długowizny

  Karolino być może Kaczanowski podoba się tobie tak po prostu jak dziewczynie,ale to nie ma nic wspólnego z obiektywną oceną osoby.
  Jak to jest, że Wilk i Kaczanowski jeszcze parę lat temu byli współpracownikami (Kaczanowski w roli zastępcy prezydenta Wilka)a dziś są tak zaciekłymi wrogami. I bynajmniej Kaczanowski nie odszedł z magistratu, bo nie zgadzał się z polityką prezydenta, lecz tylko dlatego że został posłem. Poselstwo też okazało się niezbyt fortunne w jego wykonaniu, skoro nie zyskał uznania i wykosili go z listy.
  To co się teraz dzieje to jest tylko i wyłącznie bezwzględna walka o stołek. A w bajki o kierowaniem się dobrem miasta wierzą tylko dzieci...

 • Link do komentarza Karolina czwartek, 11 lipiec 2013 11:52 napisane przez Karolina

  Problem niestety tkwi w głupocie ludzkiej i zawiści. Panie Darku ludziom z zaburzeniem zdroworozsądkowego myślenia będą wypisywać takie głupoty... Trzymam kciuki. Jest Pan odważną osobą, mam nadzieję, że ludzie to docenia, czego Panu życzę.

 • Link do komentarza Zdzisek z Długowizny środa, 10 lipiec 2013 21:31 napisane przez Zdzisek z Długowizny

  Problem tkwi w osobie Kaczanowskiego i tych, którzy dzięki startowaniu z list PiS-u zyskali mandaty radnych. Programowo,ideowo, poglądami niewiele ich łączy z PiS-em.Ich odejście z PiS-u jest uzdrowieniem sytuacji. Jakby istniała jakaś druga platforma tam by doskonale pasowali...
  Wybór między Wilkiem a Kaczanowskim i jego grupą to jak wybór między dżumą a cholerą...Dwóch cwaniaczków, którzy swego czasu nie tak dawno doskonale współpracowało ze sobą wzięło się za łby.

 • Link do komentarza SZNINKIEL środa, 10 lipiec 2013 16:16 napisane przez SZNINKIEL

  Sprawa prawdopodobnie będzie wyglądać tak: Maciejczyk poleci do Jasińskiego, Jasiński do Kaczyńskiego - a Kaczyński już się wypowiedział (patrz zdjęcie). I tym samym nastąpi reakcja zwrotna aż polecenie otrzyma Maciejczyk by wsparł referendum przeciwko PO. Kłopot tylko z tym, że PiS nie ma dobrego kandydata na prezydenta Żyrardowa, ale prawdą jest też to, że mieć nie będzie. I kogoś trzeba będzie poprzeć (prawdopodobnie Kaczanowskiego) - no bo przecież nie kandydata PO. Taka wolta byłaby nie do zniesienia dla prezesa...

 • Link do komentarza Pawel środa, 10 lipiec 2013 13:35 napisane przez Pawel

  Dziwny ten PiS w Żyrardowie.Od razu widać że nie zależy im dobru naszego miasta.Tylko współczuć kogo mają za przewodniczącego.Ale mam nadzieję że chociaż członkowie się przyłączą do poparcia referendum bo przecież to jest również ich miasto.A cel jest przecież słuszny.

Skomentuj

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje przedstawione na stronach Radio Żyrardów były rzetelne i zgodne z prawdą. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za skutki ich wykorzystania. Nie ponosimy również odpowiedzialności za zawartość forum i komentarzy, treści prezentowanych w reklamach oraz konsekwencji wszystkich zdarzeń które są skutkiem działalności osób trzecich (w szczególności przerw w pracy serwisu). Zastrzegamy sobie prawo do moderowania treści forum i komentarzy oraz wykorzystywania zapisanych w nim wiadomości.

Copyright © 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone Radio Żyrardów

Znajdź nas w Google+ Znajdź nas w Twitter