Środa, 29 maja 2024

Trzeba ratować Żyrardów – referendum!!!

Oceń ten artykuł
(49 głosów)
Dariusz Kaczanowski

W 1995 roku ukończył studia ekonomiczne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a w 2003 uzyskał na SGH stopień doktora nauk ekonomicznych. Odbył również studia podyplomowe MBA w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Pracował jako wykładowca w Szkole Głównej Handlowej, a od 2004 roku w Wyższej Szkole Rozwoju Lokalnego w Żyrardowie. Był doradcą i asystentem ministra Jerzego Kropiwnickiego w Rządowym Centrum Studiów Strategicznych. Pełnił również funkcję wiceprezydenta Żyrardowa.

Poseł na Sejm RP VI kadencji. We wrześniu 2011 roku został dziekanem Wydziału Ekonomicznego w Wyższej Szkole Rozwoju Lokalnego w Żyrardowie. Mieszka w Żyrardowie.Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

17 komentarzy

 • Link do komentarza grupa popierająca! poniedziałek, 29 lipiec 2013 18:02 napisane przez grupa popierająca!

  Szanowni Państwo – mieszkańcy Żyrardowa
  Jesteśmy oburzeni listem Pana Prezydenta Andrzeja Wilka. To, że referendum nie pozwala mu zmrużyć oczu, i przemęczenie powoduje, że nerwy mu puszczają, to rozumiemy! Nie rozumiemy jednak jak Prezydent Żyrardowa osoba publiczna w naszym mieście może posunąć się do takiego szkalowania osoby, która jest pełnomocnikiem akcji referendalnej i pisania zwyczajowego paszkwila!

  Chcielibyśmy nawiązać do słów Pana Prezydenta, który pisze o hucpie politycznej, a niestety to Pana Andrzeja Wilka poczynania w szczególności w ostatnich latach można określić właśnie hucpą polityczną. Panie prezydencie to, że ktoś był Pana kontrkandydatem do fotela prezydenta i to z wielkim sukcesem przeszedł do drugiej tury nie powinno być pretekstem do szkalowania go publicznie. Takie są prawa demokracji, że inne postawy społeczno-polityczne i wizje na rozwój powinny być dopuszczane do głosu w szczególności, kiedy rządy takiego prezydenta jak pan są nieudolne.
  Pisze Pan, że już nie zatrudniłby Pan Pana dr Dariusza Kaczanowskiego, a my wiemy, że to Pan Dariusz Kaczanowski nie chciałby brać udzialu w takich rządach, które pan prezentuje i współpracować z osobami którymi się Pan otoczył! Wielokrotnie Pan Dariusz okazał się wspaniałym człowiekiem, osobą obdarzoną społecznym zaufaniem, merytorycznie i praktycznie przygotowanym do podjęcia działań ratujących nasz Żyrardów. Kłamliwe pana insynuacje pokazują jedno, boi się Pan stracić pracę! Jeśli zaś chodzi o inicjatywę i zaangażowanie w pracę oraz tak ważną odwagę i odpowiedzialność to właśnie to referendum jest tego przykładem i Pan Dariusz Kaczanowski. Dlatego Pan i panu podobne osoby boją się kluczowego hasła Audyt Zewnętrzny, oraz ukazania społeczeństwu prawdziwych danych o finansach miasta! Gdyby nie było to przez władze miasta ukrywane już dawno by podziękowano Panu Andrzejowi Wilkowi.

  Proszę Państwa! Drodzy Mieszkańcy Żyrardowa! Czy zdajecie sobie sprawę, że Pan prezydent w sposób ordynarny posunął się do napisania zwykłego paszkwila i w ten sposób zniżył się do poziomu tzw. forumowych trolli. To największe dno w świecie internetowym!
  Pana tekst zawiera wiele kłamstw. Nie możemy uwierzyć, że osoba Pana Prezydenta może dopuścić się do takiego czynu, ale publikacja tego tekstu na Facebooku Prezydenta Andrzeja Wilka na to wskazuje!
  Panie prezydencie już obiecywał Pan naszym mieszkańcom wiele! Umarzał Pan nie wiadomo czemu podatki najbogatszym. Bawił się Pan za nasze pieniądze. A sztandarowe działania kulturalne w Resursie, którymi można się pochwalić to spotkanie z Premierem Tuskiem i Prezydentem Komorowskim. No chyba, że chodzi Panu o urodziny swoich radnych z PO i tu właśnie proponujemy szukać tych oszczędności, które mogą dostosować stadion piłkarski do wymogów PZPN, tak by nasi piłkarze po niedawnym awansie do III ligi rozgrywek, mogli dalej grać na własnym obiekcie i przed własną publicznością. Lecz Pan woli tych pieniędzy szukać gdzie? W inicjatywie obywatelskiej, a nie we własnej hucpie politycznej i trwonieniu żyrardowskich finansów. Straszenie obywateli komisarzem tylko może określić w jakim stanie emocjonalnym pan się znajduje. I to też nie jest prawda. W tym liście nie ujął Pan rzeczywistej sytuacji miasta. Tak piękna osada fabryczna nie ma z panem nic wspólnego, to właśnie prywatny biznes i ze smutkiem musimy stwierdzić, że właśnie Pańska polityka doprowadziła do bankructwa największych developerów w mieście, pozostali mają komorników na głowie i ledwo klecą koniec z końcem!
  To co Pan nazywa osiągnięciami, my nazywamy fiaskiem, część tych niby Pana sukcesów to bezmyślna polityka, o której mieszkańcy nie wiedzą. Pana działania nie tylko przynoszą straty miastu, i opierają się głównie na propagandzie i dlatego tym bardziej boi się Pan audytu zewnętrznego. Napisał Pan, że zadłużenie wynosi 46,9% a jeszcze kilka miesięcy temu określał Pan zadłużenie miasta na poziomie 58% a na ostatniej sesji 54%. Mógłby Pan się zdecydować, aby mieszkańcy Żyrardowa nie byli przez pana non stop wprowadzani w błąd! Podjął Pan nawet rozmowy z „pseudo opozycją” bo nawet jeśli Pan straci stołek, to nie chce Pan audytu zewnętrznego i właśnie to jest powodem zniżania się pana do szkalowania. Opublikowane oświadczenie jest najniższą formą wypowiedzi na pewno niegodną Prezydenta Miasta.
  Panie Prezydencie jesteśmy rozczarowani pana pismem, a jeszcze bardziej pana destrukcyjnymi rządami. Dlatego Ratujemy Żyrardów, by naprawdę żyło nam się lepiej, wszystkim, nie tylko Panu!


  Ps. To co Pan napisał o Panu Dariuszu Kaczanowskim, ekonomiście, nauczycielu akademickim, doktorze ekonomii, że straci pracę jak padnie najstarsza szkoła wyższa w Żyrardowie jest nikczemne! Lecz chcemy zdać pytanie, co zrobi Pan jak straci pracę? Nie chcemy dotykać kwestii pana wykształcenia, aby nie osiągnąć Pana poziomu!

  Grupa popierająca
  inicjatywę Referendalną

 • Link do komentarza Grażyna W sobota, 27 lipiec 2013 10:35 napisane przez Grażyna W

  Gratuluję Panie Dariuszu,
  Aby się udało odwołać nieudolną władzę. Jeżeli będzie Pan kandydatem na urząd prezydenta Żyrardowa będzie Pan miał ogromną pracę roczną, niczym syzyfową, gdyż wiele decyzji na pewno nie będzie zrozumiałych ze względu na to że efekt ich odczujemy po jakimś czasie.
  Z szacunkiem
  Grażyna

 • Link do komentarza pawel czwartek, 18 lipiec 2013 22:40 napisane przez pawel

  Dziś o ewentualnym referendum w "Kurierze Mazowieckim" TVP Warszawa: http://www.tvp.pl/wa...072013/11808308
  (od 2:43 do 4:44)

 • Link do komentarza Kamil wtorek, 09 lipiec 2013 09:22 napisane przez Kamil

  Zwykle nie wdaje się w dialog z takimi osobami "poniedziałek, 08 lipiec 2013 10:09 napisane przez Gość" ale nie mogę przejść koło tej wypowiedzi obojętnie. Drogi Panie widać, że nie ma Pan żadnej wiedzy na temat sytuacji w naszym mieście oraz informacji na temat przeprowadzanych inwestycji. Rozbawiła mnie ta cała masa projektów zrealizowanych przez prezydenta o których Pan mówi.Wnioskując z wypowiedzi ma Pan minimum 45 lat więc prosiłbym o trochę powagi bo taki wiek do czegoś zobowiązuje. Pragnę jeszcze zaznaczyć, że nie jest to atak na Pana osobę tylko próba zmobilizowania i poszukania prawdy na temat tych poglądów. P.S. zapomniał Pan wspomnieć o wspaniałym deptaku;)Pozdrawiam Panie"poniedziałek, 08 lipiec 2013 10:09 napisane przez Gość" i wciąż szukam sarkazmu

 • Link do komentarza Gość poniedziałek, 08 lipiec 2013 22:10 napisane przez Gość

  Panie Kaczanowski czytając pana życiorys pokazujący najważniejsze i prestiżowe Pana dokonania uzmysłowiłam sobie, że jest Pan najlepszym kandydatem na fotel prezydenta miasta Żyrardowa. Akcja referendalna i zbieranie podpisów w każdym miejscu miasta oraz rozdawanie ciekawej i zawierającej prawdziwe informacje gazetki to bardzo dobry i demokratyczny sposób na danie czerwonej kartki osobie, która nie sprawdziła się na tym stanowisku!
  Uważam, że podzielenie jakie powstało nie z Pana powodu na partie sprawującą władzę oraz skompromitowaną opozycję - która stanęła po jednej stronie z prezydentem Wilkiem - nie popierając referendum jest skandaliczne! Jak mi wiadomo był pan zastępcą finansowym pana Wilka, a po sukcesie wybrania pana na posła, niestety z opozycji, starał się pan nawiązać współpracę z prezydentami miasta, tak jak to się odbywało przed sejmowym sukcesem. Ale z powodów zawiści i paru innych niezrozumiałych powodów, zostały przed panem zamknięte drzwi magistratu, a pana osoba stała się straszakiem na mieszkańców. Po zakończeniu kadencji nie kandydował pan, a szkoda. Jest pan wykładowcą, a jak wiadomo bycie nauczycielem w tym kraju to nie tylko misja, ale i powołanie.
  Wysnułam z tego wniosek, że byłby Pan najlepszym kandydatem do bycia prezydentem Żyrardowa. Wiem, że w kilku słowach nie jest możliwe dostać od pana receptę na zapaść finansową miasta. Wierzę, że plan który pan na pewno posiada, jest korzystny dla miasta, mieszkańców i naszych dzieci! Zgodnie ze staropolskim powiedzeniem „ jeszcze taki się nie urodził żeby wszystkim dogodził"... życzę ażeby zwyciężył rozsądek.

 • Link do komentarza Żyrardowski idiota Gość poniedziałek, 08 lipiec 2013 13:00 napisane przez Żyrardowski idiota Gość

  Panie Kaczanowski, przecież tak dobrze jest w naszym mieście ;), dzięĸi temu prezydentowi Wilkowi zbudowano osiedla w Żyrardowie, fabryki, sklepy, wszystkie drogi to też jego zasługa. Jest tu spokój. Nie ma bandytów, ludzie mają pracę, zdrowy rozsądek jest na każdym rogu. Podatki mamy najniższe. Nie ma kumoterstwa, nepotyzmu, i nie ma to znaczenia, że prezydent i jego doradcy nie mają pojęcia o gospodarce miasta...
  Polak głupi przed szkodą, ale i po szkodzie!!!!!!!!!!!!!!!! :D

 • Link do komentarza Gość poniedziałek, 08 lipiec 2013 10:09 napisane przez Gość

  Panie Kaczanowski czytając pana życiorys powierzchowny mało wiemy o panu a jak wywnioskowałam to za wszelką cenę chce pan zostać prezydentem.Co to za moda teraz bieganie zbieranie podpisów nawet pod kościołem w niedzielę i rozdawanie gazetki.Uważam że,dzielenia Żyrardowa na partie nie potrzeba i denerwowania ludzi.Jak mi wiadomo to pan był zastępcą finansowym pana Wilka i nagle zachorował pan na posła,był pan posłem i nic dla Żyrardowa pan nie zrobił,następną kadencję już pan nie wygrał i ucichło co się z panem dzieje.Obecnie pan jest wykładowcą na uczelni czyżby kończyła się posadka.Jak to wszystko przeczytałam wyciągam wniosek że pan za wszelką cenę chce być prezydentem.Bardzo mi się nie podoba,dlaczego pan nie rozliczył tych co zmarnowali tyle zakładów pracy,żłobki,przedszkola.Tak pan twierdzi że pan prezydent nic nie robi,finanse są krytyczne a jaką receptę pan ma?Jest mądre powiedzenie "jeszcze taki się nie urodził żeby wszystkim dogodził".Uważam że,pan prezydent dużo zrobił:zakłady lniarskie straszyły pustkami zagospodarował,Resursy moja dawna szkoła zrobiona,plac przy magistracie,ulice,remonty w szkołach i pozostałych przedszkolach,renowacja stacji PKP,wbudowanie bloków na osiedlu TBS,powstały duże sklepy,galerie,powstają nowe apteki,przychodnie,basen na osiedlu,boisko do piłki nożnej,hale do koszykówki,MDK,ocieplenie bloków,skejpark,park w centrum,przystanki autobusowe które wspaniała młodzież dewastuje itp.Jeżeli pan taki oddany żyrardowianin to trzeba spotkać się z prezydentem i jak kolega z kolegą przedstawić swoje propozycje myślę że chętnie skorzysta.Za plecami takich rzeczy się nie robi,prezydent jest sam a wszyscy tylko krytykują,jest rada ,zastępca ,doradcy ,uważam że należy umówić się na spotkanie i jako żyrardowianie przedstawić co oczekują od prezydenta i jakie macie propozycje a nie opluwać.Nie dzielmy ludzi bo już Polska podzielona a w naszym mieście nie potrzeba siać zamętu.Przejrzałam pozostałe osoby co są z panem mam wrażenie to nie są specjaliści do uzdrawiania.Mam do pana pytanie czy spotkał się pan z żyrardowianami i spytał co każdy zrobił dla Żyrardowa a dopiero wymagać od prezydenta.Mieszkam w Żyrardowie od 45 lat i który by nie był prezydent to był zły,nie dobry,złodziej, ludziom nie dogodzi.Będą wybory i wtedy ludzie ocenią pracę prezydenta.Widzę że to gra partii PIS.Szanujmy się i dbajmy o Żyrardów wszyscy .pozdrawiam i życzę ażeby zwyciężył rozsądek.

 • Link do komentarza Weteran. sobota, 06 lipiec 2013 16:17 napisane przez Weteran.

  Rozpoczynając działania w celu odwołania Prezydenta Miasta Żyrardowa Andrzeja Wilka, równolegle należałoby mieć już ustalonego kandydata na Prezydenta Miasta Żyrardowa,który po pierwsze powinien być znany mieszkańcom naszego miasta, po drugie, który już się w życiu sprawdził w roli zarządzcy, menadżera i po trzecie,który byłby w stanie dokonać zasadniczych zmian organizacyjnych w funkcjonowaniu naszego miasta. Czy mamy taka osobę?

 • Link do komentarza Dzazz sobota, 06 lipiec 2013 15:41 napisane przez Dzazz

  Trzeba ratować Żyrardów naprawdę zabawne hasełko można się poczuc że miastu grozi jakieś niebezpieczeństwo niczym w amerykańskich mega produkcjach:)Piękne hasła wzniosły cel tylko dlaczego incjatorzy referendum nie powiedzą że po wygranych wyborach to oni będą mieli prace w urzędzie miasta.Czyli nie chodzi o miasto tylko o ciepłe posadki.Niestety polityka lokalna nie różni się od tej dużej polityki aklady układziki są wszędzie niestety.

 • Link do komentarza CK czwartek, 04 lipiec 2013 22:16 napisane przez CK

  Ja myślę, że jest to chyt marketingowy Chynsko Kulturalny CK Żyrardów w sprawie tego pisma :) próba przypisania jednej osobie tego referendum... Sprytne :)

 • Link do komentarza elton czwartek, 04 lipiec 2013 15:36 napisane przez elton

  Inicjator Referendum? Przecież jest ich 5? Może warto podpisywać się, a nie tak anonimowo...

 • Link do komentarza Kamil czwartek, 04 lipiec 2013 12:48 napisane przez Kamil

  Zapraszam na stronę http://www.ratujmyzyrardow.pl/

 • Link do komentarza Inicjator czwartek, 04 lipiec 2013 12:04 napisane przez Inicjator

  Szanowni Mieszkańcy Żyrardowa.
  Bardzo chcemy Państwu podziękować za słowa poparcia w sprawie przeprowadzenia referendum i chęć uczestniczenia w tym trudnym przedsięwzięciu. Jest to nasz wspólny cel aby wreszcie doprowadzić do normalności w naszym mieście i ratować co jeszcze się da z finansów miasta. Fakty są prawdziwe że niestety to my mieszkańcy musimy przeprowadzić zmiany bo nikt za nas tego nie zrobi, a klany miejskie będą trwać i trwać nie bacząc na to że nam się żyje coraz gorzej. Dlatego mówimy koniec z obłudą i nakręcaniem miasta w przepaść finansową. Dlatego powstał ruch społeczny oddolny żeby pokazać politykom (oczywiście lokalnym) że my mieszkańcy bierzemy swój los w swoje ręce i nikt nam nie będzie dyktował, ani sterował co jest dla nas dobre, a co złe bo sami o tym wiemy najlepiej że chcemy spokoju, miejsc pracy, bezpieczeństwa, lepszej przyszłości dla młodych ludzi, rozwoju naszego miasta mówiąc zawsze z dumą że jestem z Żyrardowa.
  Drodzy mieszkańcy zapraszamy na stronę http://www.ratujmyzyrardow.pl tam można pobrać listy poparcia do czego bardzo zachęcamy żeby Mieszkańcy pomogli w zbieraniu podpisów na listach. Na stronie jest umieszczonych bardzo dużo informacji o referendum krok po kroku włącznie z kosztami takiej inicjatywy referendalnej oraz można składać zapytania, a także są podawane wszelkie informacje na bieżąco. Od soboty rusza grupa 20 osób w miasto żeby zbierać podpisy do czego bardzo zachęcamy żeby się wpisywać. Punkty zbierania podpisów będą się znajdowały przy stacji PKP, Targowisko Miejskie, Kaufland, oraz osoby chodzące po mieście. Takie osoby które będą zbierały podpisy można poznać po koszulkach referendalnych. W przyszłym tygodniu ukarzą się również plakaty referendalne. Jeżeli ktoś z Państwa chce pomóc przy referendum serdecznie zapraszamy.
  Z serdecznym podziękowaniem,
  Inicjator Referendum

 • Link do komentarza referendum czwartek, 04 lipiec 2013 10:04 napisane przez referendum

  Panie Pośle, czy odwołanie Prezydenta Wilka nie spowoduje, że umocni Pan i tak tych samych co siedzą na tych stołkach przez 20 lat? Przecież każdy zna te nazwiska i wie o co chodzi? Przecież nie da Pan rady wszystkich układów pokonać, bo musiałby Pan całe rodziny zwolnic ze stanowisk, czym zwiększy Pan bezrobocie.

 • Link do komentarza SZNINKIEL czwartek, 04 lipiec 2013 07:52 napisane przez SZNINKIEL

  Panie pośle (a raczej Pełnomocniku),
  Przede wszystkim gratuluję odwagi Panu i tej "piątce" inicjatorów. Nie kalkulujecie tylko działacie. Tak trzymać!
  Mam pytania: ile to referendum będzie kosztować? Niektórzy twierdzą, że będą to setki tysięcy złotych a nawet milion. Czy to prawda?
  Gdzie można składać podpisy?

 • Link do komentarza gość środa, 03 lipiec 2013 19:11 napisane przez gość

  Panie Darku a może pan Komża jednak ma rację że nie chce referendum za odwołaniem Prezydenta Wilka?

 • Link do komentarza ZR środa, 03 lipiec 2013 16:12 napisane przez ZR

  Podziwiam Pana odwagę. Gratuluję decyzji w sprawie referendum.

Skomentuj

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje przedstawione na stronach Radio Żyrardów były rzetelne i zgodne z prawdą. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za skutki ich wykorzystania. Nie ponosimy również odpowiedzialności za zawartość forum i komentarzy, treści prezentowanych w reklamach oraz konsekwencji wszystkich zdarzeń które są skutkiem działalności osób trzecich (w szczególności przerw w pracy serwisu). Zastrzegamy sobie prawo do moderowania treści forum i komentarzy oraz wykorzystywania zapisanych w nim wiadomości.

Copyright © 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone Radio Żyrardów

Znajdź nas w Google+ Znajdź nas w Twitter