Czwartek, 18 kwietnia 2024

CHOCHOLI TANIEC WOKÓŁ BUDŻETU

Oceń ten artykuł
(30 głosów)
Dariusz Kaczanowski

W 1995 roku ukończył studia ekonomiczne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a w 2003 uzyskał na SGH stopień doktora nauk ekonomicznych. Odbył również studia podyplomowe MBA w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Pracował jako wykładowca w Szkole Głównej Handlowej, a od 2004 roku w Wyższej Szkole Rozwoju Lokalnego w Żyrardowie. Był doradcą i asystentem ministra Jerzego Kropiwnickiego w Rządowym Centrum Studiów Strategicznych. Pełnił również funkcję wiceprezydenta Żyrardowa.

Poseł na Sejm RP VI kadencji. We wrześniu 2011 roku został dziekanem Wydziału Ekonomicznego w Wyższej Szkole Rozwoju Lokalnego w Żyrardowie. Mieszka w Żyrardowie.Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3 komentarzy

 • Link do komentarza Karol Kuligowski z Żyrardowa środa, 25 grudzień 2013 22:27 napisane przez Karol Kuligowski z Żyrardowa

  Ma Pan dużo racji, zgadzam się też z radnymi, którzy latem proponowali trudny budżet. Ale mam też wątpliwości. Otóż ważną pozycję w projektowanym budżecie dla miasta czy gminy zajmuje pomoc społeczna i oświata. Wiemy to, i Pan , i ja , wiele ludzi też, iż są to chłonne działy z racji wielu nadużyć. Wiadomo także, że na wiele z nich mają wpływ ustawy sejmowe.Co Pan jako poseł robił, żeby sukcesywnie ograniczono niektóre patologie? Jeśli chodzi o pomoc socjalną, to nie rozumiem, dlaczego zasiłki rodzinne przysługują jedynie dzieciom z rodzin formalnie ubogich? Przecież wszystkie mają jednakowe żołądki! Albo z jakiego powodu becikowe nie jest jednakowe dla wszystkich, bo formalnie ubogim wypłaca się je w podwójnej wysokości! Toż to promowanie BIEDY!!! Wreszcie -dodatki mieszkaniowe! Już w 2008r. pisałem (do Pana jako posła chyba też, nie pamiętam) o tym, że Sejm RP jako władza ustawodawcza powinien doprowadzić do EWOLUCYJNEGO -NIE SZOKOWEGO- zmniejszania tych świadczeń, by ludność przyzwyczaić do samodzielności, a odzwyczaić od roszczeniowości. Co do oświaty, to już dawno należy coś zrobić z tymi podręcznikami! Do czego to podobne, by co rok to inne! Już domowe budżety GOSPODARNYCH rodzin nie wytrzymują tej presji! No i te ciężkie załadowane książkami, zeszytami ćwiczeń tornistry z wyjmowaną rączką i na kółkach -tylko czekać na egzemplarze z silniczkami!! Nasi parlamentarzyści nie bardzo kwapią się do pracy dla ojczyzny z powodu dyscypliny i interesów klubowych, więc brak odgórnego ustawodawstwa socjalnego powoduje trudności budżetowe i dla Żyrardowa. Oj, niektórym przydałaby się dyscyplinka, ale na tyłek, w którym wszak mają dobro wspólne. Dlatego ciekawym odpowiedzi na moje pytanie o Pańskie starania w Sejmie, zwłaszcza, że jest Pan ekonomistą mającym zrównoważone podejście do wolnego rynku. Z uszanowaniem Karol Kuligowski z Żyrardowa.

 • Link do komentarza Bohdan środa, 25 grudzień 2013 19:38 napisane przez Bohdan

  Jak zawsze ma Pan rację.

  Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 23 grudzień 2013 12:14 napisane przez Mieszkaniec

  Panie Darku, szkoda że referendum się nie powiodło. Już chyba i opozycja wie że popełniła błąd nie popierając referendum. Skandaliczne jest to, że jeszcze kilku z nich idzie w zaparte i nadal uważają, że mieli rację. Tylko dlatego, że żółć zalała im oczy.

Skomentuj

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje przedstawione na stronach Radio Żyrardów były rzetelne i zgodne z prawdą. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za skutki ich wykorzystania. Nie ponosimy również odpowiedzialności za zawartość forum i komentarzy, treści prezentowanych w reklamach oraz konsekwencji wszystkich zdarzeń które są skutkiem działalności osób trzecich (w szczególności przerw w pracy serwisu). Zastrzegamy sobie prawo do moderowania treści forum i komentarzy oraz wykorzystywania zapisanych w nim wiadomości.

Copyright © 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone Radio Żyrardów

Znajdź nas w Google+ Znajdź nas w Twitter