Czwartek, 30 listopada 2023

Miejskie finanse potrzebują… reanimacji

Oceń ten artykuł
(35 głosów)
Dariusz Kaczanowski

W 1995 roku ukończył studia ekonomiczne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a w 2003 uzyskał na SGH stopień doktora nauk ekonomicznych. Odbył również studia podyplomowe MBA w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Pracował jako wykładowca w Szkole Głównej Handlowej, a od 2004 roku w Wyższej Szkole Rozwoju Lokalnego w Żyrardowie. Był doradcą i asystentem ministra Jerzego Kropiwnickiego w Rządowym Centrum Studiów Strategicznych. Pełnił również funkcję wiceprezydenta Żyrardowa.

Poseł na Sejm RP VI kadencji. We wrześniu 2011 roku został dziekanem Wydziału Ekonomicznego w Wyższej Szkole Rozwoju Lokalnego w Żyrardowie. Mieszka w Żyrardowie.Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

9 komentarzy

 • Link do komentarza DK poniedziałek, 24 czerwiec 2013 23:27 napisane przez DK

  Witam,
  Dziękuję za wszystkie komentarze i pytania.
  @siułek
  Na miejscu nowego Prezydenta, przy tak fatalnej sytuacji finansowej miasta oraz konieczności wprowadzenia oszczędności, zweryfikowałbym potrzebę wydawania pieniędzy na wspieranie tych mediów. Zwłaszcza, że UM wydaje miesięcznik "Murowane Klimaty".
  @Maniek
  Rada Miasta ma możliwość kontrolowania działań Prezydenta np. w postaci Komisji Rewizyjnej. Ale czy jest to skuteczne? Nie sądzę. Dlatego też najskuteczniejszym działaniem będzie zmiana Prezydenta na taką osobę, która będzie widziała konieczność podjęcia działań naprawczych i miała taki odpowiedni program.
  @Zofia
  Pani Zofio dziękuję za miłe słowa i życzenia. Może się spełnią.
  @SZNINKIEL
  Widząc fatalne skutki rządów Prezydenta Wilka, brak pomysłów a teraz brak możliwości współpracy z RM, jestem zwolennikiem referendum i jak najszybszym odwołaniu A.Wilka. Po prostu nie ma na co czekać, ponieważ Żyrardów potrzebuje planu naprawczego i człowieka, który wie jak wyprowadzić nasze miasto z zapaści finansowej. Każdy kolejny dzień rządów A.Wilka jest w tej sytuacji szkodliwy dla Żyrardowa i trzeba szukać natychmiastowego lekarstwa. Przeczekanie choroby, tj. czekanie na koniec jego kadencji, zaszkodzi miastu.
  @green
  Jeśli zdecyduję się na kandydowanie, to siłą rzeczy będę musiał zmierzyć się z fatalną sytuacją pozostawioną przez A.Wilka. Tym samym byłby to świadomy wybór.
  Nie, nie boję się bankructwa za moich ewentualnych rządów, ponieważ poszedłbym do wyborów z konkretnym programem naprawczym i w celu ratowania miasta. Trzeba działać i wiedzieć jak, wtedy nie ma mowy o bankructwie. Należy wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie.
  @toni
  Żyrardów jest w fatalnej kondycji finansowej, ale właśnie dlatego potrzebne jest referendum i jak najszybsze odsunięcie A.Wilka od władzy. Tylko wtedy uda się wdrożyć odpowiedni plan naprawczy by opanować sytuację finansową. To nie będzie łatwa sprawa, ale nie ma innego wyjścia. A.Wilk nie ma pomysłu, chęci wprowadzenia zmian, ani takich możliwości. Dlatego potrzebne jest referendum.
  Dariusz Kaczanowski

 • Link do komentarza MK sobota, 22 czerwiec 2013 10:45 napisane przez MK

  Ja bym jeszcze dała im szansę. Pani Beata Rusinowska od początku wspiera politykę Pana Prezydenta. I dzięki jej staraniom mamy kulturę w mieście na bardzo wysokim poziomie. To wielka inwestycja w rozwój miasta. Pewnie nie każdy to rozumie, ale taka właśnie jest prawda. Pozdrawiam Radio Żyrardów

 • Link do komentarza toni piątek, 21 czerwiec 2013 12:21 napisane przez toni

  Jak najszybciej referendum żeby uratować co się da w naszym mieście
  Tylko czy długi pozwolą na to??????

 • Link do komentarza green czwartek, 20 czerwiec 2013 17:01 napisane przez green

  Czy będzie Pan kandydował na prezydenta, a tym samym stanie się Pan spadkobiercą drenażu finansów Wilka?
  Jeśli tak, to: nie boi się Pan bankructwa Żyrardowa za Pana rządów?

 • Link do komentarza SZNINKIEL czwartek, 20 czerwiec 2013 11:56 napisane przez SZNINKIEL

  Dobrze, że poruszył Pan ten temat. Na podanych przez Pana przykładach widać wyraźnie jak to Wilk i jego ekipa sobie "żyją" za nasze pieniądze.
  Zaciekawiło mnie ostatnie Pana zdanie o tym, że ma Pan dość tej władzy w Żyrardowie. Podzielam ten pogląd i jestem zwolennikiem referendum (tak się dzieje praktycznie w całym kraju) i skrócenia kadencji Wilka z korzyścią dla miasta. Ciekawi mnie jaki ma Pan pogląd na tę sprawę.
  Pozdrawiam.

 • Link do komentarza Zofia czwartek, 20 czerwiec 2013 11:50 napisane przez Zofia

  Krótko, prosto, na temat. Nic dodać nic ująć. Szkoda, że nie udało się Panu zostać prezydentem. Liczę, że w tych wyborach Pan wystartuje i wygra. Tego życzę. ZR

 • Link do komentarza bergerac czwartek, 20 czerwiec 2013 11:39 napisane przez bergerac

  Maniek.
  Rada Miasta ma możliwość i obowiązek uchwalenia nowej wysokości stawek i mam nadzieję że to uczyni już na najbliższej, czerwcowej sesji.

  To radni uchwalają wysokość stawek a nie Prezydent !

  Jeśli nawet nie uda się przegłosować stawek zgodnych z kosztami to chociaż łatwo będzie można oddzielić ziarno od plew.
  Radnych dbających o dobro mieszkańców od radnych bezmyślnie podnoszących ręce za złodziejskimi decyzjami płynącymi z UM.

  Przegłosowanie nowych stawek to obecnie najważniejszy punkt który powinien stanąć na najbliższej sesji !

 • Link do komentarza Maniek czwartek, 20 czerwiec 2013 10:55 napisane przez Maniek

  Pytanie co można i należałoby zrobić by taka sytuacja nie trwała w dalszym ciągu. Czy rada miasta nie ma żadnych możliwości wprowadzenia kontroli do magistratu?

 • Link do komentarza siułek czwartek, 20 czerwiec 2013 09:58 napisane przez siułek

  Mocne Panie Pośle. Ale czy jeśli Pan dojdzie do władzy, to nie będzie Pan wspierał te media? Przecież jeśli one to czytają, a czytają! to ma Pan ich już po swojej stronie ;) Siułek

Skomentuj

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje przedstawione na stronach Radio Żyrardów były rzetelne i zgodne z prawdą. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za skutki ich wykorzystania. Nie ponosimy również odpowiedzialności za zawartość forum i komentarzy, treści prezentowanych w reklamach oraz konsekwencji wszystkich zdarzeń które są skutkiem działalności osób trzecich (w szczególności przerw w pracy serwisu). Zastrzegamy sobie prawo do moderowania treści forum i komentarzy oraz wykorzystywania zapisanych w nim wiadomości.

Copyright © 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone Radio Żyrardów

Znajdź nas w Google+ Znajdź nas w Twitter