Środa, 29 maja 2024

Być jak Karol August Dittrich

Oceń ten artykuł
(73 głosów)
Artur Krajewski

Urodzony w Żyrardowie. Polski malarz, artysta multimedialny. Wrażliwy na głupotę i zło oraz bylejakość, której na każdym kroku jest wiele. Pragnie zmieniać świat, który powinien być kolorowy bez wsparcia żadnych używek tudzież innych różowych okularów…Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

20 komentarzy

 • Link do komentarza pio poniedziałek, 03 czerwiec 2013 16:44 napisane przez pio

  Dobre :D podoba mi się :D kiedy następny felieton?

 • Link do komentarza pr piątek, 31 maj 2013 22:56 napisane przez pr

  Panowie zawyżacie poziom :-)
  PR

 • Link do komentarza w sobota, 25 maj 2013 21:49 napisane przez w

  Proszę zrozumieć Panią Rusinowską. Ona od lat tworzy żyradowską politykę kulturalną. Jestem pewny, że zrobiła wszystko aby Żyrardów był przepiękny. Deptak nie jest ważny. To że wkopali tą władze Ci co lobowali go to każdy wie, co ma sklep na Okrzei. Ale nie mieli wyjścia. Uważam, że to jest nalepsza ekipa po 20leciu. Będzie dobrze!!! nie martwcie się! Żyrardów murowanymi klimatami żyje!

 • Link do komentarza pinio sobota, 25 maj 2013 19:31 napisane przez pinio

  Ci co rządzą miastem caryca i liliput z wilczurem na smyczy rozkradną wszystko

 • Link do komentarza Kasia W. piątek, 24 maj 2013 13:29 napisane przez Kasia W.

  Panie Arturze, popieram Pana działania, tak trzymać i do przodu. Czekam na kolejną edycję festiwalu i prezentacje młodych talentów.
  Kasia W.

 • Link do komentarza brrrrrr środa, 22 maj 2013 11:57 napisane przez brrrrrr

  Niech Pan napisze coś o Centrum Kultury (PROPAGANDY) ;-). To temat morze. Codziennie widzę jak Naczelnik Safaryn zapierdziela tłumaczyć się boskiej :-D

 • Link do komentarza Elżbieta poniedziałek, 20 maj 2013 12:53 napisane przez Elżbieta

  Bardzo dobry felieton. Gratuluję. Widać po wpisach, że także wzbudził duże zainteresowanie. Stan miasta jest fatalny. Życie tego miasta jest też w opłakanym stanie. Podziwiam Pana Krajewskiego, że działa na rzecz tego miasta i jak wszystkim wiadomo robi to dla dobra nas mieszkańców. Jego działania te w szczególności w mieście Żyrardowie znane są w całej Polsce. Ja przypadkiem dowiedziałam się będąc z dziećmi nad morzem w Koszalinie, że w naszym mieście jest taki festiwal. Na początku byłam w szoku, i zadawałam sobie pytania dlaczego w samym mieście nigdzie tego nie widać np.: słupy, prasa, telewizja miejska. Kiedy byłam dwa lata temu pierwszy raz na tym festiwalu, od razu się w nim zakochałam. Ogromna praca. Ten felieton nie tylko jest prawdziwy, ale bardzo trafnie określający naszą nieudolną władzę. Panie Arturze życzę wytrwałości, na pewno będziemy we wrześniu na festiwalu.
  Elżbieta Z

 • Link do komentarza Paweł poniedziałek, 20 maj 2013 11:20 napisane przez Paweł

  Artur, nie to, że bym się z tobą nie zgadzał, ale czytając twój felieton wydaje mi się ze po prostu narzekasz jak, nie ujmując nikomu „Stara Baba”. Zgodzę się tutaj z przedmówcą „artykuł aż kipi od osobistych żalów”, i takie jest i moje wrażenie. Przedstaw jakieś rozwiązania, wyjdź na ulicę, może zaangażuj się w Życie polityczne tego miasta. Wiem, że ja, my, też nic, lub niewiele robimy, aby zmienić obecny stan rzeczy, ale też publicznie się nie wyżalamy.

 • Link do komentarza Paweł poniedziałek, 20 maj 2013 11:19 napisane przez Paweł

  Artur, nie to, że bym się z tobą nie zgadzał, ale czytając twój felieton wydaje mi się ze po prostu narzekasz jak, nie ujmując nikomu „Stara Baba”. Zgodzę się tutaj z przedmówcą „artykuł aż kipi od osobistych żalów”, i takie jest i moje wrażenie. Przedstaw jakieś rozwiązania, wyjdź na ulicę, może zaangażuj się w Życie polityczne tego miasta. Wiem, że ja, my, też nic, lub niewiele robimy, aby zmienić obecny stan rzeczy, ale też publicznie się nie wyżalamy.

 • Link do komentarza Agata Łankowska sobota, 18 maj 2013 20:41 napisane przez Agata Łankowska

  Ja byłam w Resursie, kilka razy, z ciekawości - zawsze pusto, cicho, aż chłód bije od marmuru ;(
  Do niedawna nie interesowałam się tak dogłębnie sprawami Żyrardowa - myślę, że tzw. zwykły zjadacz chleba nie widzi tego o czym piszesz Arturze. Myślę, że jet zadowolony z otwierania nowych sklepów, nawet jeżeli to kolejne "Żuki w kropki", zadowolony z wyremontowanych ulic, zadowolony z tego, że TIRy już nie na 1 Maja. Ludzie zrozumieją to co się teraz dzieje - dopiero za rok, dwa, pięć lat, kiedy się okaże, że mieszkanie w Żyrku kosztuje więcej niż mieszkanie w Mysiadle czy Komorowie. Wtedy będą wieszać psy, na tych co to się zapożyczyli, żeby było tak pięknie. Ale wtedy nikt nie będzie pamiętał, że ty dzisiaj mówiłeś to - co mówisz! "My Polacy tak mamy..."

 • Link do komentarza Stańczyk poniedziałek, 13 maj 2013 16:49 napisane przez Stańczyk

  ART, Twój ARTykuł jest bardzo, ale to bardzo dobry. Śmieszy i jednoczenie nastraja do zadumy i refleksji - co oni mogą, oprócz tego co już spierd..li, jeszcze mogą spier..lić!

  PS; Może tak przedruk w którejś z lokalnych gazet?

 • Link do komentarza JT poniedziałek, 13 maj 2013 16:38 napisane przez JT

  I wy, o których zapomniałem,
  Lub pominąłem was przez litość,
  Albo dlatego, że się bałem,
  Albo, że taka was obfitość,
  I ty, cenzorze, co za wiersz ten
  Zapewne skarzesz mnie na ciupę,
  Iżem się stał świntuchów hersztem,
  Całujcie mnie wszyscy w dupę !…

 • Link do komentarza agrr poniedziałek, 13 maj 2013 12:38 napisane przez agrr

  He, widziałam jak na tych bankietach były prezydent pił z tym artystom, polewał im aktualny wiceprezydent a kanapki donosiła dyrektorka Caryca, a sponsorem był polmos żyrandolowy

 • Link do komentarza Anastazja poniedziałek, 13 maj 2013 09:39 napisane przez Anastazja

  Pytasz Pan, czy ktoś się zastanawia "co teraz będzie?" Tak, siedzę sobie i myślę "co teraz będzie", co mi się coraz częściej zdarza na stare lata. Jeżeli prawdą jest, że miasto bankrutuje - to wizja rozpościera się iście apokaliptyczna. A mianowicie... Miasto Żyrandol, jak wszyscy wiemy , powstało na bagnie. Dużym wysiłkiem wyrwano z lasu kawał terenu i postawiono fabrykę. Ta rozwijała się w miarę wzrostu pazerności właścicieli. I nastapił moment przełomowy. Trzeba było zaplanować wyzysk na masową skalę.

  Teraz uruchomcie wyobraźnię i spojrzyjcie na Żyrandol z lotu ptaka, na piękne murowane kamienice, przemyślaną urbanistykę, budynki publiczne - wspomniana przez Pana ochronka, szpital czy szkoła (dwójka i to bez ostatniego piętra - trójki nie było). Spojrzyjcie na Boromeusza i smentarz. Czy to nie przypomina czegoś podobnego, co niewiele później powstanie w innym miejscu Polski? Wszystko powstało po to, aby chodować robotników, mase mięśniową, która ma zapewnić ruch w interesie. Oczywiście każdy orze jak może - Dottrichowi wolno było eksperymentować na polskim chłopie. Arbait mach frei.

  Dziś, jeżeli ktoś osmieli się powiedzieć o sobie, że jest inteligentem z Żyrandola, to ogarnia mnie pusty śmiech. Takich tu nie ma. Spytajcie swojego pradziadka.

  "Co teraz będzie?" To, co "było na początku" (chaos?). "Z prochu powstałeś" (bagno?) itd. Pozostanie zaorać i powrócić do dawnego zawodu, zanim jeszcze Karol z Karolem zniszczyli kawał pięknego lasu (tu dygresja do obwodnicy wyszła całkiem niechcący).

 • Link do komentarza zykmund niedziela, 12 maj 2013 23:51 napisane przez zykmund

  1. Chciałbym wiedzieć czy ta liczba pracowników CK obejmuje również te osoby, które pracują w Resursie?
  2. Jak liczba pracowników CK a dawnego MDKu kształtowała się w ostatniej dekadzie

  Mam wrażenie, że autor Krajewski, jako pupil prezydenta Ciołkiewicza, poprzednika prezydenta Wilka swoją pracą artystyczną doskonale wpisywał się w życie kulturalne i artystyczne ówczesnej władzy, która znowu chce pełni władzy, nawet za cenę populizmu.

  O bankietach po wernisażowych, artysty Krajewskiego, odbywających się w dawnym MDKu, krążyły legendy a za wszystko płacili … kto? Tak, mieszkańcy ...

  ps. Dittrich jak każdy przemysłowiec był nastawiony na zysk nawet za cenę wyzysku (doczytaj Pan trochę historii miasta – ale Pan o niej wiesz tylko piszesz Pan tak żeby, komuś PISOWCOM to pasowało)!

 • Link do komentarza Grażyna niedziela, 12 maj 2013 20:01 napisane przez Grażyna

  Może i artykuł jest fajny. Ale prześmiewanie się z władzy nie jest dobre. To nie jest ich wina, oni bardzo chcą aby w Żyrardowie było dobrze. Może Pan Krajewski pokazałby jak kierować tak dużym miastem jak Żyrardów. Krytykować jest łatwo. Prezydent Obłękowski tyle robi. A Pani Rusinowska od lat wspiera nasze miasto. Prezydent Wilk jest młody i można jeszcze mu wybaczyć małe potknięcia.
  Pozdrawiam
  Grażyna

 • Link do komentarza MR niedziela, 12 maj 2013 14:20 napisane przez MR

  Świetny felieton Panie Arturze. Może wreszcie coś się ruszy w Żyrardowie dzięki takim osobom jak Pan. Gratuluję Panu redaktorowi Jerzemu Jankowskiemu takich materiałów. Czekam na dalsze.
  MR

 • Link do komentarza AndrzejS piątek, 10 maj 2013 13:02 napisane przez AndrzejS

  @ANNA. Nie wydaje mi się że autor szuka remedium na sposób działania władzy. On ten sposób pokazuje. Czy trzeba mieć "dobre argumenty" by powiedzieć że ktoś robi głupio i jeszcze się świetnie bawi za nasze pieniądz. To są fakty z którymi się nie da dyskutować.

 • Link do komentarza ANNA piątek, 10 maj 2013 11:52 napisane przez ANNA

  być może autor ma rację pisząc o tych sprawach, ale artykuł aż kipi od osobistych żalów. brak mu za to dobrej argumentacji. to trochę tak, jak zerwać strupek, ale nie mieć w planach leczenia.

 • Link do komentarza SZNINKIEL piątek, 10 maj 2013 09:00 napisane przez SZNINKIEL

  Bardzo mi się ten felieton podoba. Ot, i wszystko... Dziękuję i gratuluję.
  P.S. Fajna fotka... Dittricha.

Skomentuj

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje przedstawione na stronach Radio Żyrardów były rzetelne i zgodne z prawdą. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za skutki ich wykorzystania. Nie ponosimy również odpowiedzialności za zawartość forum i komentarzy, treści prezentowanych w reklamach oraz konsekwencji wszystkich zdarzeń które są skutkiem działalności osób trzecich (w szczególności przerw w pracy serwisu). Zastrzegamy sobie prawo do moderowania treści forum i komentarzy oraz wykorzystywania zapisanych w nim wiadomości.

Copyright © 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone Radio Żyrardów

Znajdź nas w Google+ Znajdź nas w Twitter